Jaką mamy świadomość astmy?

Odpowiedź brzmi: NIEWIELKĄ, jak pokazują wyniki raportu z kompleksowego badania różnych aspektów astmy, jej przyczyn, strategii leczenia i życia z astmą, a także postrzegania społecznego tej choroby. 
Astma jest "niedodiagnozowana", bagatelizowana społecznie i ...jednocześnie dobrze leczona. 
Obecnie na całym świecie choruje ponad 330 milionów osób, a Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że do 2025 r. ich liczba wzrośnie do 400 milionów. Jednocześnie mamy tendencję do niedoceniania astmy. To choroba, o której każdy słyszał, o której się mówi, a jednocześnie powtarza szkodliwe mity. A astmę leczy się również… wiedzą !!!
Edukacja posiada w tej jednostce chorobowej walor leczniczy - wiedza o wczesnych objawach, które powinny nas zaniepokoić, o czynnikach przyspieszających rozwój choroby oraz o tych, które wspierają leczenie. Wiedza o  emocjach, z jakimi  mierzą się chorzy może stać się punktem wyjścia do planu wspierania chorego.
Te i wiele innych wątków znajdą Państwo w kompleksowym Raporcie nt. postrzegania astmy.
Raport komentują dr n. med. Piotr Dąbrowiecki i dr n. hum. Małgorzata Farnik. Dane zostały zebrane przez agencję badawczą SW Research, który prowadził badanie na zlecenie Chiesi Poland.

Pobierz raport już teraz: https://totylkoastma.pl/raport 

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności