#TaketheActiveOption

Aktywności fizyczna jest "lekiem" dla każdego, niezależnie od wieku czy zaawansowania choroby. Myślenie o leczeniu w sposób kompleksowy i "włączenie opcji aktywnej" w swoim życiu, a także na planie leczenia jest szczególnie ważne dla chorych po przebytej infekcji sars-cov-2 i Covid-19.

Wielu chorych odczuwa duszności i przewlekłą męczliwość, co na co dzień ogranicza ich jakość życia. Tymczasem właściwie prowadzona i odpowiednio "dawkowana" aktywność fizyczna wspomaga bieżące leczenie - głównie poprzez systematyczne pogłębianie oddechu i pojemności płuc. 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne pomagają dojść do pełni zdrowia chorym po przebyciu Covid-19.  Aktywność fizyczna wzmacnia efekty leczenia osób chorych na astmę i POCHP. Zastosowanie rehabilitacji oddechowej (dostosowanej do stopnia klinicznego choroby) stanowi ważną interwencję terapeutyczną w POCHP i pomaga chorym na astmę.

Zapraszamy Państwa do zaangażowania się w akcję #TaketheActiveOption będącej częścią wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life i wprowadzenie wspólnie z Nami nowego zalecenia lekarskiego w swojej praktyce lekarskiej, tzw. recepty na ruch

 

Do obejrzenia/posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=WhMN9w9wJbM

https://erj.ersjournals.com/content/early/2020/04/08/13993003.00146-2020

https://erj.ersjournals.com/content/44/6/1521

https://books.ersjournals.com/content/clinical-exercise-testing

 

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności