Światowy Tydzień Alergii 7-13 kwietnia

Z inicjatywy Światowej Organizacji Alergii (World Allergy Organization WAO) w dniach 7-13 kwietnia odbędzie się Światowy Tydzień Alergii w tym roku zwracający uwagę społeczeństwa na temat alergii pokarmowej.

Duża część społeczeństwa  to osoby z alergią. Ponad 12 milionów Polaków walczy na co dzień z objawami alergii. 4-8% mieszkańców Polski ma objawy alergii pokarmowej. Świadome planowanie diety to dla nich sposób walki z chorobą. Ważne jest aby dieta była oparta o zdrowe i nie przetworzone chemicznie produkty. Warto wraz z lekarzem alergologiem zastanowić się co można jeść a co może być szkodliwe lub śmiertelnie niebezpieczne. Niektórzy chorzy mogą być zagrożeni wstrząsem anafilaktycznym. Polskie Towarzystwo Alergologiczne wychodzi naprzeciw temu zagrożeniu i we współpracy z SuperPharm kieruje do wszystkich zainteresowanych kampanię informacyjną nt. anafilaksji. Podczas Światowego Tygodnia Alergii w dniach 7-13 kwietnia w każdej aptece SuperPharm na terenie Polski znajdą Państwo plakat w wersji dla pacjentów opisujący czym jest anafilaksja, jak ją rozpoznać i jak z nią postępować. Ponadto personel apteki będzie demonstrował treningowe strzykawki, które pozwolą każdemu przećwiczyć prawidłowe zastosowanie adrenaliny w przypadku wstrząsu anafilaktycznego.

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tej akcji i pogłębienia swojej wiedzy nt. wstrząsu anafilaktycznego – być może dzięki temu uratujesz życie i zdrowie swoje lub bliskiej osoby! Więcej informacji na www.pta.med.pl lub www.worldallergy.org/resources/world-allergy/2019

 

 
 

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności