Alergik na wakacjach

Wolny czas latem to niewątpliwie przyjemność.

Chorym na atopowe zapalenie skóry pod wpływem słońca i kąpieli w słonej morskiej wodzie najczęściej poprawia się stan skóry. Korzystny wpływ ma również zmiana otoczenia i brak codziennych stresów. Często chorzy zadają pytanie "Dokad najlepiej wyjechac na wakacje?" Odpowiedź zależy od rodzaju alergii.

Jeżeli ktoś źle reaguje na pyłki roslin to najlepiej wybrać okolice nadmorskie lub okolice wysokogórskie (powyżej 1200 m npm.). Rośnie tam niewiele roślinności więc stężenie alergenów jest mniejsze niż na Mazurach. Korzystny może być również wyjazd zagraniczny do kraju z zupełnie odmienną roślinnością niż w Polsce.

Dla chorych z nietolerancja róznych pokarmów lub dodatków typu konserwanty i przyprawy, warto zaplanować pobyt z możliwością przyrządzania posiłków we własnym zakresie. Nie stracimy wówczas kontroli nad tym co zawiera potrawa.

Chorzy z atopowym zapaleniem skóry często źle reagują na własny pot (pogarsza się stan skóry). Dlatego wyjazd do kraju gdzie panują wysokie temperatury i duża wilgotnosc powietrza nie jest dobrym pomysłem.

Czyli planując odpoczynek dobrze jest zebrać informacje na temat wybranego miejsca, a do bagażu dodać leki przeciwalergiczne zabezpieczające przed przykrymi niespodziankami. 

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności