Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Resort zdrowia rozmawia z organizacjami pacjenckimi
Resort zdrowia rozmawia z organizacjami pacjenckimi PDF Drukuj Email
MZW Ministerstwie Zdrowia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z przedstawicielami zespołu organizacji pacjentów ''Dialog dla Zdrowia''. Resort zdrowia reprezentował wiceminister Cezary Rzemek.

Chorych na astmę, alergie i POCHP reprezentował Piotr Dąbrowiecki przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergie i POCHP.

Jak podaje resort zdrowia, w trakcie dyskusji poruszono m.in. kwestie podstaw prawnych i zasad funkcjonowania Zespołów Koordynujących w Programach Terapeutycznych oraz korzystania przez pacjentów z prawa do leków refundowanych i możliwości udziału w programach lekowych.

''Dialog dla Zdrowia'' jest inicjatywą społeczną powołaną na rzecz zintensyfikowania współpracy środowisk pacjentów z Ministerstwem Zdrowia, stanowiącą odpowiedź na deklarację gotowości prowadzenia przez resort stałego dialogu z organizacjami pacjenckimi, złożoną w styczniu ubiegłego roku przez ministra Bartosza Arłukowicza.

W spotkaniu uczestniczyły także organizacje wchodzące w skład porozumienia 1 czerwca a obecna na spotkaniu Pani Ewa Borek z organizacji MY PACJENCI przedstawiła raport dotyczący odpłatności pacjentów za leki wskazując na wzrost opłat 100% za leki w chorobach przewlekłych.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama