Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

EFA Europa GAAPP. Oddychać globalnie...
GAAPP. Oddychać globalnie... PDF Drukuj Email

Global Asthma, Allergy Patients Platform (GAAP), 11 czerwca 2011 r.

Podczas konferencji  EAACI (European Academy of Allergology and Clinical Immunology) w Stambule ostatecznie zakończyliśmy proces konstytuowania się nowej, światowej organizacji pacjentów. Polska Federacja jest jednym z 20 członków założycieli – przedstawicieli całego kontynentu. Misją nowej organizacji jest świadome i odpowiedzialne życie pacjentów z astmą i alergią na całym świecie.

Chcemy realizować tę misję poprzez wspierania pacjentów z alergią i astmą w walce o:

• uznanie ich prawa do leczenia przez rządy, służbę zdrowia i społeczeństwa,

• dostęp do edukacji terapeutycznej i powszechnej diagnostyki

• dostęp do optymalnej, efektywnej i dostępnej cenowo terapii, opartą na dowodach naukowych i najlepszej praktyce

• prawo do życia w zdrowym, czystym i bezpiecznym środowisku

Cele te zostaną osiągnięty poprzez budowę globalnej sieci komunikacji i porozumienia – platformy wymiany informacji i inicjatyw pacjentów.  

Podczas spotkania został wybrany skład pierwszego zarządu organizacji. W duchu deklaracji podpisanej w w Buenos Aires w roku 2009 pierwszym prezydentem organizacji został inicjator globalnego myślenia o astmie i alergii – Dr Natalio Salmún z Argentyny (Fundación para el Estudio del Asma y otras Enfermedades Alérgica). Pierwszym wiceprezesem  Pan Per-Ake Wecksell ze Szwecji  (Swedish asthma and allergy association), a drugim wiceprezesem została Pani Dr Yu Zhi Chen z Chin,  reprezentująca National Pediatrics Asthma Cooperation Group

Jako dyrektor wykonawczy pracować będzie Pani Antje-H. Fink –Wagner, która jednocześnie pełni funkcję Dyrektora ds. projektów w EFA.

Pan Otto Spranger z Austrii został wybrany Skarbnikiem, zastępcą będzie Rob Lanteigne z Kanady. Sekretarzem organizacji została Pani Anna Andrałojć z Polski, pełniąca obowiązki Managera ds. Rozwoju w Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP. Jej zastępczynią będzie Pani  Irena i Krcmova z Czech.

Obecnie GAAPP jest w fazie formalnego organizowania się, dostępna jest już stroną internetową - www.ga2p2.org
Pierwszym projektem GAAPP będzie organizacja olimpiady dla dzieci z astmą i alergia w wieku 14-18 lat, która odbędzie się  w Salzburgu w Austrii  21 czerwca 2012. Jeśli jesteś trenerem, pacjentem bądź opiekunem dziecka w tym wieku i jednocześnie w jakikolwiek sposób jesteś zainteresowany współpracą przy organizacji olimpiady, proszę prześlij krótka informację z prośbą o kontakt do Pani Antje Fink-Wagner na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub do Sekretarz Zarządu Anny Andrałojć; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama