Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Patronat nad inicjatywą "Akademia Oddychania"
Patronat nad inicjatywą "Akademia Oddychania" PDF Drukuj Email

Informujemy, że Polska Federacja stowarzyszeń Chorych na astmę alergie i POCHP objęła patronatem inicjatywę edukacyjną pod nazwą Akademia Oddychania.

Akademia Oddychania to kampania wspierająca świadome leczenie chorób oskrzeli i płuc (astma, POChP, zespół krupu). Umożliwia ona pacjentom szerszy dostęp do wiedzy o chorobach układu oddechowego, sposobach radzenia sobie z chorobą i przeciwdziałania skutkom nieprawidłowego leczenia. Ma uświadomić chorym i ich bliskim, jak ważna jest kontrola choroby oraz właściwe stosowanie systemów inhalacyjnych.

Szacuje się, że astma dotyka ponad 4 miliony Polaków. Niestety, szacunkowo aż połowa chorych nie ma postawionej diagnozy i – mimo ewidentnych objawów – nie wie, że powinna się leczyć. Natomiast 70–80% tych, którzy przyjmują leki, robi to niewłaściwie. Liczby te pokazują, iż warto podjąć wysiłek edukacyjny, by zwyczajnie pomóc chorym. Od 23 marca br. w całym kraju Akademia Oddychania organizuje bezpłatne warsztaty, które pozwolą chorym poznać specyfikę samych schorzeń, obecne metody leczenia, nauczyć się, jak dobrać odpowiedni inhalator, a wreszcie jak używać go tak, żeby leczenie było maksymalnie skuteczne. Szkolenia noszą nazwę Warsztatów Oddychania i mają uzmysłowić uczestnikom, że prawidłowe postępowanie z chorobą jest proste jak zwyczajny oddech.

Akademia Oddychania dla wszystkich chętnych przygotowała też poradniki – jak się leczyć, czego unikać, jak sobie pomagać w codziennych zmaganiach z chorobą. Powstała też mobilna aplikacja dla dorosłych i interaktywna gra dla dzieci. Jej bohater pomoże najmłodszym oswoić się z chorobą i zrozumieć specyfikę jej leczenia.

Z astmą można żyć aktywnie i tak jak się lubi – ważne, by znać i właściwie stosować zalecenia dotyczące postępowania w chorobie.

Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie www.akademiaoddychania.pl – można również sprawdzić terminy i miejsca i i zapisać się na bezpłatne warsztaty.

Inicjatorem kampanii jest AstraZenecaPolska a poza Polską Federacją Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP patronat udzieliło Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej oraz Fundacja „Zawsze O Krok Przed Astmą”.

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama