Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia POChP
Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia POChP PDF Drukuj Email

Dr n. med.Tadeusz ZielonkaW związku z obchodami Światowego Dnia POChP zorganizowana została z inicjatywy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, a przy wsparciu medialnym Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”, konferencja prasowa. Patronat nad spotkaniem objęły Wojskowy Instytut Medyczny oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie.

Uczestnicy – dziennikarze, ludzie nauki i przedstawiciele urzędów - zebrani 18 listopada w sali im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wysłuchali wystąpień koncentrujących się na aktualnej problematyce związanej z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), z położeniem nacisku na istotę świadomego i odpowiedzialnego podchodzenia do terapii przez chorego oraz roli, jaka spoczywa na opiekującym się nim lekarzu.

Swoją wiedzą i spostrzeżeniami podzielili się:

·      płk dr hab. n. med. Andrzej Chciałowski, Wojskowy Instytut Medyczny

·      dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Wojskowy Instytut Medyczny,Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP

·      dr n. med. Tadeusz Zielonka, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polskie Towarzystwo Chorób Płuc

Konferencja prasowa zainicjowała obchody Światowego Dnia POChP w Polsce, pod hasłem przewodnim „Nie jest jeszcze za późno”.

Hasło daje nadzieję, ale jednocześnie zachęca do działania. Do poznania choroby, której świadomość wciąż jest niska; do zmiany chorobotwórczych przyzwyczajeń, takich jak palenie tytoniu; do zgłoszenia się do lekarza, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, a męczy nas długotrwały kaszel i duszności; do dobrania odpowiedniego leku; i wreszcie, do jego poprawnego zażywania.

Warto w związku z tym wziąć udział w specjalnym bezpłatnym szkoleniu, organizowanym przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a skierowanym do mieszkających w Warszawie i okolicach chorych na POChP, ich opiekunów oraz osób po 40. roku życia, znajdujących się w grupie ryzyka. Szkolenie odbędzie się 24 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00  w siedzibie Centrali NFZ przy ul. Grójeckiej 186 w Warszawie. Wstęp wolny.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu redakcji, m.in. TVP Warszawa, Informacyjnej Agencji Radiowej, Polskiej Agencji Prasowej, Pr. 1 Polskiego Radia oraz dzienników Fakt i Super Express.

Rangę wydarzenia i wagę poruszanej problematyki związanej z POChP dostrzegli również liczni goście: p. Jakub Szymański, przedstawiciel Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia; p. Izabela Trojanowska, Dyrektor Departamentu Spraw Świadczeniobiorców NFZ; p. Aleksandra Piątek, Naczelnik Wydziału Skarg NFZ; p. dr Jacek Łuczak, Radca Głównego Inspektora Sanitarnego; p. Alina Fornal, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie; p. Krzysztof Kondracki, Członek Prezydium Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie; p. Joanna Narożniak, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Ponadto, obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu  Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.

Opracowanie: Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama