Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Warsztaty spirometryczne im. Wojciecha Lubińskiego
Warsztaty spirometryczne im. Wojciecha Lubińskiego PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo,

W imieniu wszystkich pacjentów wykonujących badanie spirometryczne z okazji II Światowego Dnia Spirometrii SDS chciałem podziękować za Państwa zaangażowanie i poświęcony czas.

Ponieważ w trakcie przygotowań do SDS z licznych ośrodków płynęły zapytania czy Federacja będzie organizowała pomoc dla osób angażujących się w powszechne badania spirometryczne już dziś informujemy, że Federacja wraz z Oddziałem Warszawsko Otwockim PTCHP organizuje Warsztaty spirometryczne im. Wojciecha Lubińskiego, na które serdecznie zapraszamy.

Warsztaty odbędą się w dniu 13.04.2013 Roku w Wojskowym Instytucie Medycznym i w Centrum Zdrowia Dziecka.  Dla uczestników II Światowego Dnia spirometrii szkolenie będzie bezpłatne.

Warsztaty spirometryczne im. Wojtka Lubińskiego, mają na celu praktyczne nauczanie umiejętności wykonywania i interpretowania wyników badania spirometrycznego. Są kontynuacją warsztatów PTChP, których realizację w przeszłości koordynował dr Wojtek Lubiński. Podstawą szkolenia będą ćwiczenia praktyczne i seminaria oraz warsztaty z interpretacji wyników badań w małych grupach 5-6 osobowych. Przeprowadzone będą w 2 ośrodkach ( Wojskowy Instytut Medyczny i Centrum zdrowia Dziecka) przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w edukacji w zakresie badań spirometrycznych. W każdym z nich opracowane zostaną odrębne ćwiczenia i seminaria prezentujące problemy, takie jak zaburzenia obturacyjne, restrykcyjne i próby prowokacyjne. Badania będą wykonywane zarówno u dzieci jak i u dorosłych zdrowych i chorych osób. Każdy z uczestników przejdzie szkolenie w obu ośrodkach.Ze wzglądu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o szybkie zgłoszenia: termin zgłoszeń upływa w dniu 8 kwietnia (przedłużono  z powodu świat :). Decyduje termin deklaracji uczestnictwa przesłany na mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Osoby, które nie zakwalifikują się na warsztaty będą mogły odbyć szkolenie w kolejnej edycji w maju 2013r.

Projekt warsztatów.

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama