Rada Organizacji Pacjentów

24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie nowej Pani Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny z Radą Organizacji Pacjentów działającą przy Ministrze Zdrowia RP.
W spotkaniu uczestniczyli Pani Minister Zdrowia Izabela Leszczyna i Podsekretarz Stanu Pan Marek Kos. W spotkaniu uczestniczyła Rada Pacjentów w pełnym składzie pod przewodnictwem Księdza Arkadiusza Nowaka – prowincjała Zakonu Kamilianów (posługujących chorym ).
Każdy z obecnych liderów organizacji pacjentów przedstawił się Pani Minister i w krótkim wystąpieniu przedstawił najważniejsze problemy dotykające pacjentów których reprezentuje.
W trakcie spotkania Grupa Robocza ds. Polski Wolnej od Nikotyny przy Radzie Organizacji Pacjentów przy MZ (Anna Śliwińska, Piotr Dąbrowiecki, Małgorzata Durka, Piotr Fonrobert, Igor Grzesiak, Iwona Ceglińska, Dorota Kiprian, Filip Szymborski, Marcin Wojnar, oraz Jakub Szymański i Dariusz Poznański z MZ) - przedstawiła i wręczyła Pani Minister Rekomendacje dla Ministra Zdrowia w obszarze ograniczenia palenia tytoniu i używania nikotyny w Polsce.
Pani Minister w ciepłych słowach wypowiedziała się o idei działania Rady Organizacji Pacjentów przy MZ i obiecała ścisłą współprace z Radą.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności