Bezpieczna spirometria w dobie pandemii

Od 10 lat razem współpracujemy w ramach wykonywania powszechnych badań spirometrycznych.

Wspólnie udało nam się wykonać ponad 65.000 badań spirometrycznych, podczas których ujawniono blisko 11.500 obturacji. Większość przebadanych osób weszło na dalszą ścieżkę diagnostyczną w celu postawienia właściwej diagnozy rozpoznania choroby obturacyjnej; astmy lub POCHP.

Niestety w 2020 roku mamy niespotykaną sytuację pandemii wirusa Sars-Cov-2 ze wszystkimi konsekwencjami tego stanu (reżim sanitarny, dystans społeczny, rezygnacja z niebezpiecznych procedur).

Przenoszenie wirusa Sars-cov-2 odbywa się głównie drogą kropelkową. Podczas wykonywania spirometrii transmisja wirusa może zachodzić poprzez wydzieliny oddechowe. W związku z tym zaleca się dodatkowe środki ostrożności związane z wykonywaniem badania.

Wiemy że w lecznictwie ambulatoryjnym praktycznie przestano wykonywać badania spirometryczne co znacząco przełożyło się na zmniejszenie ilości nowych rozpoznań chorób obturacyjnych (głównie POCHP).

Dlatego też odstępujemy od zwyczajowej formuły organizacyjnej, a  dni spirometrii odbędą się w formie edukacyjnej z hasłem przewodnim „Bezpieczna spirometria w dobie pandemii ”.

W dniach 14-19.09.2020 będziemy promować zasady bezpiecznej spirometrii zgodnie z zaleceniami ERS/ATS oraz zachęcać pacjentów do skorzystania z nowopowstałej usługi spirometria domowa online.

Prosimy o zachęcanie pacjentów, szczególnie chorych już posiadających rozpoznanie, do wykonania badania w procedurze telemedycznej.

Dzięki wspólnym wysiłkom Federacji i partnera technologicznego AioCare spirometria domowa online jest możliwa do wykonania.

Szczegóły na stronie: aiocare.com/spirometria-domowa/

Rejestracja za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIA pozwoli Państwu skorzystać z możliwości bezpłatnego przetestowania spirometrii domowej online (rejestracja na badania w terminie 14-19.09.2020) Istnieje możliwość wyboru terminu badania do końca października 2020 roku.

W puli jest 100 bezpłatnych usług spirometrii domowej online. Po przekroczeniu tego limitu badania są odpłatne. Po zakończeniu rejestracji otrzymają Państwo hasło za pomocą, którego zamówią Państwo usługę.

Zapraszamy do rejestracji placówki/praktyki i liczymy na Państwa opinie w sprawie nowej usługi. Wspólnie oceńmy czy w przypadku badań spirometrycznych procedury telemedyczne sprawdzają się i na ile rozwiązują nasze obecne, codzienne problemy.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności