Dzień Chorego 2020 XIV Forum Organizacji Pacjentów

7 lutego 2020 r. odbyło się XIV Forum Organizacji Pacjentów, organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej przy współudziale Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.

Udział w wydarzeniu wziął minister zdrowia Łukasz Szumowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adama Niedzielski oraz ks. Arkadiusz Nowak pomysłodawca Forum.

Podczas otwarcia konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że „dzisiejsze spotkanie to najważniejsze święto dla pacjentów bo to święto chorego. To święto przypomina nam po co tu jesteśmy. Jesteśmy po to żeby pomóc mu przeżyć chorobę żeby godność człowieka była podkreślona i aby ograniczyć cierpienie w chorobie” i dodał „życzę sobie i Wam żebyśmy razem mogli naprawić system zdrowotny w Polsce.

Prezes NFZ Adam Niedzielski podkreślił rolę chorych w kształtowaniu polityk zdrowotnych i rolę organizacji pacjenckich jako tych które mogą pomóc w uszyciu na miarę sposobu pomocy pacjentom tak aby ich potrzeby w chorobie były zabezpieczone.

Bartłomiej Chmielowiec: „Organizacje pacjentów są lustrem potrzeb pacjentów, organizacje dokładnie znają potrzeby pacjentów ponieważ na co dzień są blisko pacjenta. Jestem otwarty na propozycje, będę wspierać Wasze działania, zapraszam wszystkich do współpracy w Radzie Organizacji Pacjentów” Pacjentów chorych na alergię, astmę i POCHP reprezentował Piotr Dąbrowiecki Przewodniczący Federacji. W czasie Forum pacjenci mieli możliwość przekazania Ministrowi Zdrowia i Prezesowi NFZ informacji na temat najważniejszych spraw nurtujących ich środowisko.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności