DUM SPIRO SPERO

Zapraszamy lekarzy i naukowców do wzięcia udziału w IV edycji konkursu DUM SPIRO SPERO na najlepsze prace naukowe dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia, opublikowane w 2018 r. w czasopismach zagranicznych lub krajowych.

Na laureatów czekają nagrody finansowe oraz statuetki. Ważne: Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania prac do 20 lutego 2019r. Wręczenie nagród nastąpi podczas IX konferencji naukowej „Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie - DUM SPIRO SPERO”, która odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. w WIM.

Ogłoszenie o konkursie DUM SPIRO SPERO kierujemy do lekarzy, inżynierów, ekspertów z zakresu ochrony środowiska i innych osób zajmujących się problematyką zanieczyszczeń powietrza. Jest to konkurs o nagrodę Wojskowego Instytutu Medycznego i Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, na najlepsze prace naukowe opublikowane w 2018 roku w czasopismach zagranicznych i krajowych, dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Badania powinny być prowadzone wśród ludzi i zawierać pomiary lub oszacowania zarówno zanieczyszczeń powietrza jak i zdrowia.

Konferencja naukowa DUM SPIRO SPERO, organizowana od 2010 r. przez Wojskowy Instytut Medyczny i Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, jest wydarzeniem upamiętniającym Osobę gen. bryg. dr. hab. n. med. Wojciecha Lubińskiego, pulmonologa, lekarza Prezydenta RP,Od 2016 r. częścią konferencji jest konkurs na prace naukowe na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do Konkursu należy przesyłać: pocztą w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2019 r. (data stempla pocztowego) wraz z jedną kserokopią (wersja drukowana) na adres Wojskowego Instytutu Medycznego (04–141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem Konkurs DUM SPIRO, SPERO) lub drogą elektroniczną w formie pliku pdf na następujący adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (do godziny 23.59)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi oraz okolicznościowymi statuetkami. Wręczenie nagród nastąpi podczas IX konferencji naukowej „Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie - DUM SPIRO SPERO”, która odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. w WIM w Warszawie. Dodatkowym bonusem będzie zaproszenie do wygłoszenia wykładu na temat stanowiący treść nagrodzonej publikacji podczas kolejnej konferencji.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności