Informacje i materiały
Dni Spirometrii 2018 - zaczynamy! PDF Drukuj Email

 

Właśnie rozpoczęły się przygotowania do ogólnopolskiej akcji spirometrycznej Dni Spirometrii 2018, w ramach europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE, której hasłem przewodnim jest  Breathe Clean Air – Oddychaj czystym powietrzem.

 

Bezpłatne badania spirometryczne odbędą się w dniach 1-6 października 2018

 

Kampania HEALTHY LUNGS FOR LIFE to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Naszym celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia płuc. 

Ta edycja dni spirometrii jest poświecona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To jakim powietrzem oddychamy wpływa bezposrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować okreslone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiaja sie w sezonie grzewczym. W tym czasie pojawiają się także zaostrzenia astmy i POCHP,  które w skrajnych sytuacjach mogą byc zagrożeniem dla chorych.

 

Patronat merytoryczny nad DS 2018 objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Narodowy Fundusz Zdrowia i Wojskowy Instytut Medyczny.

W tym roku dołączyli do Nas partnerzy biznesowi, dla których jakość powietrza, którym oddychaja Polacy, jest istotnym elementem prowadzenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Są nimi:  firma AVIVA Polska - inicjator ogólnopolskiej kampanii pn. "Wiem czym oddycham", sponsor strategiczny Dni Spirometrii 2018  oraz Polska Spółka Gazownictwa. 

 

Zachęcamy lekarzy, pielęgniarki, techników spirometrii do włączenia się w obchody Dnii Spirometrii w Polsce.

Prosimy o wypełnienie  Formularza zgłoszenia i zaoferowanie własnym pacjentom oraz chętnym pacjentom bezpłatnych badań spirometrycznych w swoich placówkach i gabinetach.

Zarejestrowanie się do dnia 30.08.2018 do godz. 20.00  jest gwarancją otrzymania pakietu materiałów promocyjnych (koszulki, plakaty, ulotki).  Tych, którzy zarejestruję się po tym terminie prosimy o samodzielny wydruk materiałów - materiały do pobrania.

 

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkolenia